DIGITAL MARKETING2021-12-07T07:00:38+00:00

DIGITAL MARKETING

DIGITAL MARKETING

YENİ NESİL VE ETKİLİ REKLAMLAR

SPONSORLU REKLAMLARI

GOOGLE ADS REKLAMLARI

İÇERİK GİRME

SOSYAL MEDYA HESAPLARI

POST PAYLAŞIM

DIGITAL MARKETING

Tuzla Dijital Pazarlama Dijital Pazarlama SEM (Search Engine Marketing) dünyanın değişimini göz önüne alarak insanların son 20 yılda yaşamlarını ve alışkanlıklarına baktığımızda büyük değişiklikler olduğunu söyleyebiliriz. Teknolojinin gelişmesi geniş yüksek ağ bağlantılarının hızlıca hayatımıza girmesi ve akıllı cihazların var olması ile birlikte dijital pazarlama da günden güne önemini artırmaya devam etmiştir. İnternet, gün içinde milyonlarca kişinin farklı etkileşimde bulunduğu, ürün satın aldığı ya da sosyal medyada var olduğu herkesin bir şeyler katabildiği bir ortamdır. Dolayısıyla kullanıcılar kendilerini bu alanda özgür hissetmektedir. Bu his onlarda daha fazla katılma ve çok daha fazla aktif olma arzusunu ortaya çıkarmaktadır. Hal böyle olunca teknolojinin gelişmesi ile birlikte geleneksel medya döneminden yeni medya sistemine geçilmiş, büyük firmalar geleceğe yatırım yapmak amacıyla bu sektörde var olmaya başlamıştır. Pazarlama sosyal medya ve dijital dünyanın farklı bir boyuta geçmesi ile büyük değişiklik göstermiştir. İnsanların ilgi alanları ve satın aldıkları ürünler aynı iken, onları etkileyecek ortamlar hızlı şekilde değişmiştir. Dijital pazarlamada gerek sosyal medyada gerekse diğer dijital alanlarda en fazla müşteriyi yakalamak üzere hizmet veren bir hizmet kolu olarak karşımıza çıkmıştır. Tuzla Dijital Pazarlama

Dijital pazarlama SEM (Search Engine Marketing) ile internet pazarında sizde yerinizi alabilirsiniz. Çok büyük bir işletmeye sahip olabilirsiniz. Birgün dijital pazarlama konusunda yatırım yapan aynı işi yapan bir rakip iş yerinizin karşısına küçük bir dükkan açar ve siz mağaza lokasyonunuzda kalırken o tüm Türkiye’ye ürün satmaya başlayabilir. Dijital pazarlama ile stratejik reklam ve SEO çalışmaları ile dijital pazarlama yapmayan bir rakibinizi nekadar büyük olursa olsun geçeceğinizi biliyor muydunuz?

Dijital pazarlamayı kısaca tanımlamak gerekirse, bir firmanın dijital ortamdaki pazarlama sürecine verilen isimdir. Yeni medya anlayışının ortaya çıkması ile dilimize girmiş, yeni ve bir o kadar da geliştirilmeye müsait olan bir pazarlama çeşididir. Radyo, Televizyon, Gazete, Pano gibi geleneksel reklam türlerinin aksine çok daha etkili ve çok daha interaktif şekilde sadece ilgili ve potansiyel müşteri olan kişilere gösterilen reklam modelidir. Tüketici ile etkileşim halinde olması, yenilikçi yaklaşımlarda bulunması yeni dijital pazarlamanın en temel özelliklerini oluşturmaktadır. Reklam veren firmalar dijital pazarlama ile isterse 18 ile 25 yaş arasında sadece erkeklere yönelik reklam gösterebilmeleri yeni medyayı geleneksel medyadan ayıran en muhteşem özelliktir. Potansiyel müşteri kitlesi ile doğru yerde ve doğru zamanda kurulan iletişim sonucunda satış meydana gelecektir. Firmalar bu yüzden en iyi satış rakamlarına ulaşabilmek için dijital pazarlama yöntemlerinden her geçen gün daha fazla faydalanmaktadır.

Geleneksel pazarlama yöntemleri ile dijital pazarlamayı karşılaştırdığımızda örneğin gazeteye verilen bir reklamı günlük kaç kişinin gördüğü, kaç kişinin bu reklamdan dolayı geri bildirimde bulunduğu gibi bilgilere erişmek mümkün değildir. Geleneksel pazarlama yöntemi adeta bir kara delik gibidir. Oysa dijital pazarlama ile kaç kişinin reklamı gördüğü, kaç kişinin tıkladığı, kaç kişinin ilgili içeriğe ifade bıraktığı ve kaç kişi bu içerikten sayfayı ziyaret ettiği gibi geniş istatistiki bilgilere sahip olunabilmektedir.

Dijital Pazarlama Taktikleri

Pazarlamanın doğru ve isabetli olabilmesi için bir takım teknik ve taktik sistemlerine uygun hareket edilmesi gerekmektedir. Bu taktikler en iyi sonuca ulaşmak ve işletmenin daha fazla satış yaparak kar elde edebilmesi için gereklidir.Arama motoru optimizasyonu SEO, içerik pazarlama, inbound pazarlama, sosyal medya pazarlamacılığı, Pay-Per-Click (PPC) reklam, mail marketing, Online PR çalışması gibi taktikler dijital pazarlamadan daha fazla sonuç almaya yönelik işlemler olarak sıralanabilir. En iyi sonuca ulaşmak ancak tüm işlemleri başarılı şekilde uyguladıktan sonra mümkün olacaktır.Dijital pazarlama maliyetlerinin oldukça uygun olması ve potansiyel müşteri odaklı reklam çeşitleri sebebiyle son dönemde oldukça fazla tercih edilmektedir. Reklam türleri ve teknoloji yakın zamanda daha farklı bir şekle bürünecek, dünyayı değiştirmeye ve etkisi altına almaya devam edecek gibi görünmektedir.Müşterilerin firmaların web sitelerine girmek yerine instagram ve facebook sayfalarını ziyaret etmeleri aslında bu konuyu çok iyi özetlemektedir. Dijital pazarlama bugün bile çok yeni olmasına rağmen milyonlarca kişiyi etkilemektedir.

Sizde dijital pazarlama hizmeti almak, dijital ortamda rakiplerinizi geride bırakmak, ticari yapınızı güçlendirmek istiyorsanız bizi araybilirsiniz. Nasıl ki şuan Arama Motoru (Google, Yandex, Bing vb.) üzerinden bize ulaştıysanız sektörünüz çerçevesinde müşterilerinizinde sizlere ulaşmalarını sağlayabiliriz. Dijital Pazarlama hizmeti almak için bizi hemen arayın!

Tuzla Dijital Pazarlama

DİĞER HİZMETLERİMİZE BAKIN

KURUMSAL KİMLİK TASARIMI

WEB TASARIMI

GRAFİK TASARIMI

ABONE OLUN İNDİRİMLERİ KAÇIRMAYIN

BİZİ TAKİP EDİN

Başlık

Go to Top